Artykuły

 • Praca za granicą

  Praca za granicą

  Udając się za granicę w celu podjęcia pracy za granicą mamy dwie możliwości w kwestii zatrudnienia. Pierwszą z nich będzie podjęcie danej pracy poprzez zawarcie umowy bezpośrednio z pracodawcą za granicznym.

  [więcej...]
 • Delegowanie pracowników

  Delegowanie pracowników

  Pracownikiem delegowanym będzie osoba, która posiada zatrudnieniowe w Państwie członkowskim UE ale wysyłani są oni w celu odbywania pracy poprzez swojego pracodawcę do pracy tymczasowej w innym Państwie członkowskim UE.

  [więcej...]
 • Rozwód i alimenty

  Rozwód i alimenty

  W prowadzonych sprawach rozwodowych może mieć miejsce pojawienia się kwestii przydzielenia alimentów oraz ich wysokości na dzieci a także na drugiego małżonka.

  [więcej...]
 • Prawo do dziecka po rozwodzie

  Prawo do dziecka po rozwodzie

  Rozwód i dziecko to dwie kwestie, które należy rozwiązać. Otrzymanie prawa do dziecka to bardzo ważny element jakie sąd musi rozstrzygnąć w każdej sprawie rozwodowej. Wiele zależy do tego czy małżonkowie, którzy chcą się rozejść potrafią dojść do porozumienia w tej sprawie czy też nie.

  [więcej...]
 • Rozwód cywilny

  Rozwód cywilny

  Jeżeli w małżeństwie dochodzi do całkowitego braku pożycia małżeńskiego co prowadzi do jego całkowitego rozpadu to jedynym wyjściem z tej sytuacji jest rozwód cywilny. W tym artykule przedstawimy kilka szczegółów odnoście przebiegu takiego procesu.

  [więcej...]
 • Rozwód bez orzekania o winie

  Rozwód bez orzekania o winie

  Każdy z nas doskonale wie ,że rozwód może być bez orzekania o winie bądź z orzekaniem o winie. Jednak nie wiele osób zdaje sobie sprawę z tego ,że orzekanie o winie ma swoje ukryte konsekwencje prawne w odniesieniu o podział majątku byłych małżonków.

  [więcej...]
 • Zaświadczenie o ustawodawstwie właściwym – Formularze A1

  Zaświadczenie o ustawodawstwie właściwym – Formularze A1

  Formularze A1 czyli jest to właściwy dokument mający w celu zastosowanie zgodnie z przypisem na temat ustawodawstwa dotyczącego zabezpieczenia społecznego mającym zastosowanie do osoby uprawnionej. Takie formularze A1 zastąpiły dotychczasowe formularze E 101.

  [więcej...]
 • Rozwody – co warto o nich wiedzieć ?

  Rozwody – co warto o nich wiedzieć ?

  Zgodnie z przepisami polskimi podstawowym a zarazem koniecznym powodem do tego by rozwód został dopuszczony jest obecność zupełnego i trwałego rozkładu pożycia pomiędzy dwójką małżonków.

  [więcej...]
 • Pracownicy delegowani

  Pracownicy delegowani

  Kto to są pracownicy delegowani ? Są to tacy pracownicy, którzy posiadają zatrudnienie w jednym Państwie członkowski UE ale są oni posyłani do pracy poprzez swojego pracodawcę do odbycia wyznaczonej pracy tymczasowej w innym Państwie członkowskim.

  [więcej...]
 • Adwokat prawa pracy

  Adwokat prawa pracy

  Jeżeli nasza praca ma za sobą kilka lat to zwykle te informacje nam wystarczają ale gdy dojdzie do sytuacji konfliktowej z pracodawcą lub pracownikiem to powinniśmy pogłębić wiedzę w zakresie prawa. Jeśli chcemy podjąć pewne kroki prawne to w takiej sytuacji niezbędny będzie Adwokat prawa pracy.

  [więcej...]
 • Adwokat Bielsko-Biała na ulicy Cieszyńskiej

  Adwokat Bielsko-Biała na ulicy Cieszyńskiej

  Adwokat Biellex Agata Bielawska swoją działalność rozpoczęła w 2007 roku i nieustannie świadczy swoje usługi aż do dziś.

  [więcej...]